893/​206

Fransk prismekrone med burformet stel af forgyldt bronze med seks lysarme, behængt med pæreformede, runde og dråbeformede prismer af bjergkrystal samt nogle facet slebede. Louis XV form, 19. årh.s midte. H. 74. Diam. 48.

Brugsslitage.

Møbler, tæpper og varia , 26. februar 2020

Vur­dering

40.000 DKK

Hammerslag