2004/375
Figur af bronze i form af kravlende dreng med lynformet ar i panden. 20. årh. H. 14. L. 23.
Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag