2439/1556
Ostindisk svejfet fad af porcelæn, dekoreret i farver med blomster, med bort af blomstrende prunus i guld på jernrød grund, kant med blåt bånd og spydpidsbort. Qianlong 1736–1795. L. 39 cm. H. 6 cm.
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Eftersyn
I
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
11 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
855127 | ||
873991 (Autobud) | ||
855127 | ||
873991 (Autobud) | ||
137234 | ||
873991 | ||
163355 (Autobud) | ||
873991 | ||
163355 (Autobud) | ||
873991 | ||
163355 |
Levering
Levering i USA fra
Log ind for at se den nøjagtige pris for levering til din adresse.