2439/​1556

Ostindisk svejfet fad af porcelæn, dekoreret i farver med blomster, med bort af blomstrende prunus i guld på jernrød grund, kant med blåt bånd og spydpidsbort. Qianlong 1736–1795. L. 39 cm. H. 6 cm.

Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.

Dette emne handles i fuldmoms
Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Eftersyn
I Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?

11 bud

Tidspunkt Byder Bud
855127 1.250 DKK
873991 (Autobud) 1.200 DKK
855127 1.150 DKK
873991 (Autobud) 950 DKK
137234 900 DKK
873991 850 DKK
163355 (Autobud) 800 DKK
873991 750 DKK
163355 (Autobud) 700 DKK
873991 650 DKK
163355 600 DKK
Levering

Levering i USA fra 1.250 DKK forudsat den endelige pris ikke overstiger 50.000 DKK

Log ind for at se den nøjagtige pris for levering til din adresse.