1917/1580
Tysk fajancekrus dekoreret i farver med musikant, blomster og bladværk, låg og gæk af tin. 18. årh. H. 22 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Gennemgående revner.
Varia, 25. april 2019
Vurdering
Hammerslag
19 bud