1336/4617
1895. 3 cents, helsag, rød. Dobbelt brevkort sendt til Danmark, på bagsiden dateret KINGS HILL St. Croix 10/11.95, og stemplet i CHRISTIANSTED 11.11.1895. Dansk ankomststempel “V. OMB 2 30.11.95”. Desuden er helsags-kortet med variant i øvre ramme af mærket. Sjælden forsendelse. [ ✉ ]
Frimærker, 8. september 2013
Vurdering
Hammerslag
13 bud