2439/1519
Engelsk regency chatol af mahogni indlagt med lyst træ, overdel med to døre, skrå skriveplade bag hvilken skuffer og rum. 18. årh.s slutning. H. 200. B. 95. D. 51.
Dette emne handles i fuldmoms
Brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet.
Vurdering
Hammerslag