1739/27
Gustav Süs (f. 1823, d. 1881)
Interiør fra en hønsegård. Sign. Gust Süs. Olie på lærred. 106×79.
Krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 25. september 2017
Vurdering
Hammerslag