2431/72
Lysestage af patineret messing, punslet med ejerinitialer C.F.C., balusterformet stamme opsat på rundt fodstykke. 17. årh. H. 23.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. juli 2024
Vurdering
Hammerslag