2417/​72

Sæt kinesiske tian-tsui hårsmykker af isfuglefjer, delvis prydet med jade, turmalin m.m. I skrin af glas. Qing, 18.–19. årh. Æske H. 4. L. 20. B. 11.

Mindre områder mangler fjer. Enkelte mindre reparationer og mangler. Almindelig brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

(Autobud) 4.400 DKK
4.400 DKK
(Autobud) 4.200 DKK
4.000 DKK
3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK