2417/72
Sæt kinesiske tian-tsui hårsmykker af isfuglefjer, delvis prydet med jade, turmalin m.m. I skrin af glas. Qing, 18.–19. årh. Æske H. 4. L. 20. B. 11.
Mindre områder mangler fjer. Enkelte mindre reparationer og mangler. Almindelig brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag