1948/​431

Hollandske fliser af fajance, dekorerede i farver med blomster. 19. årh. (65)

Krakeleringer. Enkelte kanthak. Monteringsspor. Nuanceforskelle. En med hul.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag