Knud Kristensen (f. 1915, d. 1991)
“Eftermiddag ved havet - Blæst”. Sign. Knud Kristensen 61; Sign. på bagsiden Knud Kristensen Okt - 1961. Olie på lærred. 68×82.
Behov for let overfladerensning.