2005/309
Engelsk creamware fad af fajance med “feather edge border”. Leeds. 18. årh. Diam. 41.
Flere mindre kanthak. Fremstår med alders- og brugsslitage, inklusiv ridser og mærker på spejl.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
Vurdering
Hammerslag