1739/11
Albert Lugardon (f. 1827, d. 1909)
Bjerglandskab med en kvæghyrde med sin flok. Sign. A. Lugardon 1873. Olie på træ. 55×105.
Behov for let overfladerensning. Retoucheringer. Træ med mindre revner.
Ældre malerier og møbler, 25. september 2017
Vurdering
Hammerslag