2031/849
Dansk snedkermester
Sekskantet bord af teak med udtræk i art deco stil. To tillægsplader af fineret birk. H. 73. L. 142/270. B. 118. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak/kantafslag. Falmet top med varmemærker og skjolder. Tillægsplader med afslag.
Moderne kunst og design, 28. juli 2020
Vurdering
Hammerslag