2022/​802

Ubekendt design

Bordlampe med stel af messing og sortlakeret metal, justérbar gennembrudt skærm. 1950'erne. H. 27.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Nogle rustpletter og enkelte afskalninger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 26. maj 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag