2109/509
Max Müller (f. Frederiksberg 1911, d. København 1991)
Figurkomposition. Sign. Max 35. Olie på lærred. 66×89.
Behov for let overfladerensning. Mindre afskalninger.
Moderne kunst og design, 2. marts 2021
Vurdering
Hammerslag