1520/1045
Et par safirørestikker af hvidguldsforgyldt sterlingsølv hver prydet med talrige facetslebne safirer på i alt ca. 17.10 ct. L. ca. 5,5 cm. (2)
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 13. maj 2015
Vurdering
Hammerslag