2014/34
Christian Blache (f. Aarhus 1838, d. København 1920)
Kystparti. Sign. Chr. Blache 79 (indridset). Olie på lærred. 33×53,5.
Enkelte mindre afskalninger, primært langs kanter. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud