Jan Voss (f. Hamburg 1936)
“L'Ange-Gardien Surmene”. Sign. Voss 64 samt sign. på bagsiden med titel og årstal. Olie på lærred. 101×65.
Udstillet: Galerie Moderne, Silkeborg, 1974, kat. nr. 1 (stempel på bagsiden). Proveniens: Galleriet, Jakob Feldballe, Kolding (stempel på bagsiden). Proveniens: Privatsamling, Danmark.
Malerier og skulpturer, 7. december 2021