2440/30
Buddha af forgyldt bronze, siddende i bhumisparsha mudra på dobbelt lotustrone. Siam. 19. årh. H. 69.
Afskalninger. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Fra
i
Vurdering
14 bud
1125598 | ||
916153 | ||
1125598 | ||
916153 (Autobud) | ||
1125598 | ||
916153 (Autobud) | ||
1125598 | ||
916153 (Autobud) | ||
1125598 | ||
916153 (Autobud) | ||
1125598 | ||
916153 | ||
1125598 | ||
916153 |