2440/​30

Buddha af forgyldt bronze, siddende i bhumisparsha mudra på dobbelt lotustrone. Siam. 19. årh. H. 69.

Afskalninger. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

11.500 DKK

26 bud

1140823 11.500 DKK
1130899 11.000 DKK
912436 (Autobud) 10.500 DKK
1130899 10.500 DKK
912436 10.000 DKK
1130899 9.500 DKK
1140823 (Autobud) 9.000 DKK
1130899 9.000 DKK
1140823 8.500 DKK
1130899 8.000 DKK
1125598 7.500 DKK
1130899 7.000 DKK
1125598 6.500 DKK
916153 6.000 DKK
1125598 5.500 DKK
916153 (Autobud) 5.000 DKK
1125598 4.800 DKK
916153 (Autobud) 4.600 DKK
1125598 4.400 DKK
916153 (Autobud) 4.200 DKK
1125598 4.000 DKK
916153 (Autobud) 3.800 DKK
1125598 3.600 DKK
916153 3.400 DKK
1125598 3.200 DKK
916153 3.000 DKK