2440/30
Buddha af forgyldt bronze, siddende i bhumisparsha mudra på dobbelt lotustrone. Siam. 19. årh. H. 69.
Afskalninger. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering
Hammerslag
26 bud
1140823 | ||
1130899 | ||
912436 (Autobud) | ||
1130899 | ||
912436 | ||
1130899 | ||
1140823 (Autobud) | ||
1130899 | ||
1140823 | ||
1130899 | ||
1125598 | ||
1130899 | ||
1125598 | ||
916153 | ||
1125598 | ||
916153 (Autobud) | ||
1125598 | ||
916153 (Autobud) | ||
1125598 | ||
916153 (Autobud) | ||
1125598 | ||
916153 (Autobud) | ||
1125598 | ||
916153 | ||
1125598 | ||
916153 |