2150/217
Kinesisk vase af porcelæn, balusterformet, dekoreret i underglasur blå med blomster og design. 19. årh. Senere monteret til lampe. H. ekskl. montering 25 cm.
Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl. Afslag ved top kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. december 2021
Vurdering
Hammerslag
22 bud