2440/​1297

A. Dragsted

Smykkesæt af forgyldt sølv bestående af et par “Anemone” øreklips og et par øreklips hver prydet med hvid emalje. B. 20–24 mm. L. 22 mm. (4)

Æske medfølger.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

846021 1.000 DKK