1619/2026
Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)
Spejl af massiv pao rosa, ilagt 58 fliser af blåglaseret stentøj. Stemplet Nissen Langaa Danmark IHQ. Udført hos Nissen. H. 109. B. 46.
Litteratur: Nissen katalog ca. 1966.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Quistgaard, 10. maj 2016
Vurdering
Hammerslag