1619/​2026

Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)

Spejl af massiv pao rosa, ilagt 58 fliser af blåglaseret stentøj. Stemplet Nissen Langaa Danmark IHQ. Udført hos Nissen. H. 109. B. 46.

Litteratur: Nissen katalog ca. 1966.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Quistgaard, 10. maj 2016

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

5.000 DKK

5.000 DKK