2015/259
Kinesisk bordlampe af porcelæn, dekoreret i blå med fohunde og skyformationer. Le Klint skærm medfølger. 20. årh. H. ekskl. montering 18. H. inklusiv skærm 52.
Bojan med overfladeridser og -mærker. Hårrevne ved montering. Skærm med trykmærker. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020
Vurdering
Hammerslag