2442/79
Otto Haslund (f. København 1842, d. Koldby, Thy 1917)
En malkepige på vej til arbejdet i marken. Sign. Otto H. Olie på lærred. 70×106.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 634, 1997 nr. 15, afbildet side 18.
Retouchering i nedre venstre hjørne samt misfarvninger og overmalinger og i himlen.
Vurdering
1011340 |