Foto endnu ikke klar
880/886
Chiho Aoshima (f. Tokyo, Japan 1974)
“Foot of the Squid”, 1999. Usign. 2/8+2AP. Color print. Lysmål 169×41.
Proveniens: Galerie Emmanuel Perrotin, Paris og Miami.
Moderne malerier og foto, 26. september 2018
Vurdering
Hammerslag