Eugène de Sala (f. Randers 1899, d. København 1987)
Opstilling. Sign. de Sala. Olie på plade. 60×45.
Udstillet: “Eugène de Sala-Maler og myte”, Randers Kunstmuseum 16. april - 31. juli 2016.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Behov for let overfladerensning.
14 bud
202810 | ||
823931 (Autobud) | ||
202810 | ||
823931 (Autobud) | ||
202810 | ||
823931 (Autobud) | ||
202810 | ||
823931 (Autobud) | ||
202810 | ||
823931 (Autobud) | ||
202810 | ||
823931 (Autobud) | ||
202810 | ||
823931 |