1738/634
Nakhee Sung (f. Seoul 1971)
Uden titel, 2003. Sign. Nakhee Sung. Olie på lærred. 80×70. Uindrammet.
Proveniens: Billedkunstner Nils Erik Gjerdevik (1962–2016).
Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 19. september 2017
Vurdering
Hammerslag
12 bud