2039/213
Tre manglebrætter, prydede med karvesnit, to med greb i form af en hest, et dateret 1741. L. 59–64 cm. Endvidere banketræ, dateret 1824. L. 39 cm. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag, ormehuller.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag
18 bud