Foto endnu ikke klar
1123/​8121

Arkhip Ivanovich Kuindzhi, efter, ca. 1900 (f. Marinpol 1841, d. Skt. Petersborg 1910)

En ukrainsk landsby ved nattetide. Betegnet A. Kuindzhi. Olie på lærred. 22×35.

Originalen ejes af the State Tretyakov Gallery, Moskva.

Behov for let overfladerensning. Få, minimale afskalninger samt mindre krakeleringer.

Russisk tema, 8. juni 2011

Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag

15.500 DKK

12 bud

15.500 DKK
(Autobud) 15.000 DKK
15.000 DKK
(Autobud) 14.000 DKK
13.500 DKK
(Autobud) 13.000 DKK
12.500 DKK
(Autobud) 12.000 DKK
11.500 DKK
(Autobud) 11.000 DKK
10.500 DKK
10.000 DKK