2442/942
Dansk møbeldesign
Skænk af eg, front med to skuffer og fire låger, bag hvilke hylder. 1970'erne. H. 77,5. B. 200. D. 50,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Èn nøgle medfølger.
Vurdering