1425/774
Patrick Nordström (f. Höganäs 1870, d. København 1929)
Kumme af stentøj dekoreret med blåsort løbeglasur. Sign. monogram, 28–6 1921, I. Kgl. P. H. 30,5. Diam. 45.
Let brugspatina.
Moderne kunst og design, 17. juni 2014
Vurdering
Hammerslag