2009/52
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)
Parti med hestevogn ved vestkysten. Sign. C.L. Olie på lærred. 15,5×20.
Talrige krakeleringer. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag