2009/​52 Carl Locher: Parti med hestevogn ved vestkysten. Sign. C.L. Olie på lærred. 15,5×20.

Be­skriv­el­se

Parti med hestevogn ved vestkysten. Sign. C.L. Olie på lærred. 15,5×20.

Talrige krakeleringer. Retoucheringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020

Kunstner

Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)

Vur­dering

5.000 kr.

Hammerslag

4.000 kr.

4.000 kr.
(Autobud) 3.800 kr.
3.800 kr.
3.000 kr.