2438/​238

Russisk ikon med fremstilling af Forklarelsen på Bjerget. Tempera på træpanel. 19. årh. 71×64. A5

Litteratur: Annika Hvithamar, “Ruslands Ikoner”, København 2009, s. 120–121, afb. s. 121.

Mindre revner, afslag og krakeleringer. Mindre retoucheringer langs kanter.

I Lyngby
Vur­dering

3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?