1746/1005
Dansk design
Bordlampe af sortlakeret metal på trepasfod med sko af messing, perforeret skærm. 1950'erne. H. 47.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Minimal bule på top af skærm. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 14. november 2017
Vurdering
Hammerslag
41 bud