1548/1517
Wang Dafan, kopi efter
Kinesisk plakette af porcelæn, dekoreret i emaljefarver med budbringer og inskription. Betegnet Wang Dafan. 20/21. årh. H. 42 cm B. 25 cm.
Hjørne afknækket, slitage, mindre afslag ved øvre kant samt mindre hårrevne, mindre brændingsfejl.
Varia, 26. november 2015
Vurdering
Hammerslag
46 bud