2144/97
Walther Meinhardt (f. Holstebro 1891, d. Frederiksberg 1948)
Udsigt over Københavns tage med kig mod Rundetårn, Vor Frue Kirke, Landemærket og Rådhustårnet. Sign. Meinhardt 1934. Olie på lærred. 66×91.
Trænger til en let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
Vurdering
Hammerslag
23 bud