2110/756
Carl Fagerlund (f. 1915, d. 2011)
Bordlampe med stamme af messing, med skiver af klart glas. Udført og stemplet hos Orrefors, Sverige. H. ekskl. fatning 35. H. inkl. skærmeholder 54.
Almindelig brugsslitage, herunder mærker og ridser. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 9. marts 2021
Vurdering
Hammerslag