Jacqueline de Jong (f. Hengelo 1939)
“Celle qui préfère les voitures”, 1965. Sign. de Jong; sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 91×72.
Udstillet: Gemeentemusea, Amsterdam (etiket på bagsiden). Proveniens: Kunstneren Theo Wolvecamp (1925–1992). Provenance: Privatsamling, Holland.
Malerier, skulpturer, fotografier, 6. marts 2018