Albert Bertelsen (f. Vejle 1921, d. sst. 2019)
Landskab, Færøerne. Usign. Pastel på papir. Bladstørrelse 49×63 og Avislæser. Sign. Albert Bertelsen 73. Offset i farver. Bladstørrelse 49×70. Uindrammede. (2)
Pastel: Mindre rift (repareret) i øverste højre hjørne. Mindre afskalninger øverst i papiret. Taperest. Ellers god stand.
Moderne kunst og design, 26. maj 2020