2109/​240

Boris Krilov (f. Moskva 1891, d. København 1977)

Syngende og dansende kvinde med blomstret skørt, på plateau. Sign. B. Krilov på soklen. 20. årh. H. 20,5 cm.

venstre hånd repareret, mindre afslag på kanter

Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK
950 DKK
900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK