1908/​745

Ole Hagen (f. 1913, d. 1984)

Cocktailkande af klart glas med montering og røreske af sterlingsølv. Udført og stemplet hos A. Michelsen. H. 22. Røreske udført hos dansk sølvsmed. L. 23. (2)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Indvendigt med en smule glaspest i bund.

Moderne kunst og design, 19. februar 2019

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

950 DKK

(Autobud) 950 DKK
900 DKK
800 DKK
750 DKK