2143/358
Arabisk kande samt fad af fortinnet kobber, rigt dekoreret med geometriske og florale mønstre. 19. årh. H. 37. Diam. 38. (2)
Mindre buler, ridser og mærker. Slidt fortinning.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag