1921/1666
Marcel Debut samt ubekendt kunstner (f. 1865, d. 1933)
To figurer af bronze i form af dreng med bøger, sign. Marcel Debut samt dreng med violin, utydl. signeret. H. 29/24 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 23. maj 2019
Vurdering
Hammerslag