Pål Svensson (f. Falkenberg 1950)
“Black Sun and Silver Moon”. Usign. Stål og delvis bemalet metal. H. 18.
Lille model af skulpturen “Black Sun and Silver Moon” ved Farum Arena. Opstillingsår 2000.
Aldersrelateret slitage, herunder ridser, mærker og rust.
Moderne kunst og design, 30. april 2024