2143/108
Fransk bordlampe af 'bleu de roi' porcelæn, monteringer af forgyldt og patineret bronze, dekoreret med satyrhoveder, blomster og bladværk. 19. årh. H. 66.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Løs ved top. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag