2125/23
Havebænk af grønmalet træ. 20. årh.s begyndelse. L. 180.
Delvis afskalet maling. Revner i træet. Præget af vind og vejr. 6 stk. løse stokke til ryg medfølger. Ialt 3 stokke til rygstykke mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag