2125/​23

Havebænk af grønmalet træ. 20. årh.s begyndelse. L. 180.

Delvis afskalet maling. Revner i træet. Præget af vind og vejr. 6 stk. løse stokke til ryg medfølger. Ialt 3 stokke til rygstykke mangler.

Ældre malerier, møbler og varia, 21. juni 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.100 DKK

(Autobud) 1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK